METAŞ catering

Hakkımızda

Yemek pişirmek ve sunmak sanatı bir ilim olarak insan besini ile ilgili bilgileri araştırır. Mutfak hem matematik, kimya, astronomi gibi bir ilim hem de bir sanattır. Mutfak sanatı yiyecek maddelerinin sınıflandırılması yönünden doğal bilimlerle, terkipleri yönünden kimya ile hazırlanışı göze hoş görünmesi yönünden güzel sanatlarla ilgilidir.

Tarihimize de bakıldığında "bir milletin geleceği aldığı gıdaya bağlıdır" sözü bize mutfak sanatının yaşam için önemini açık bir şekilde göstermektedir. Türk mutfağının zengin mönü yapısını sunmak için "insanlar kaliteli yiyeceklere layıktır" sloganı ile toplu yemek alan şirketlere hizmet vermek amacı ile 1980 yılında toplu yemek ve catering hizmetlerini sunmaya başladık. Gastronomi bilim dalı çok geniş ve zengin olup; bu bilim dalında mesleğine aşık profesyonel yöneticilerimizle müşteri memnuniyetlerimiz sürekli artmaktadır.

Metaş Catering olarak Avrupa Birliği standartlarında bulunması gereken, ISO 9001 HACCP, TSE belgelerine sahipiz.

Amacımız insanların yaşamı boyunca en önemli faktör olan yiyecek-içecek ihtiyacını hijyenik ortamlarda, teknolojinin tüm olanaklarını bilimsel yöntemlerini kullanarak sunmatır. Türk yemeklerinin çeşit ve lezzetinden vazgeçmeyen, hergün dostlarımla paylaştığım soframda, benim mutlulukla yemeğini yediğim Metaş Catering'in faaliyetlerini sürdürmesinden büyük gurur duyuyorum. En büyük değil ama en iyi olmak amacımızı, binlerce girişimcinin girip çıktığı bu sektörde 25 yıldır değiştirmedik. Eğitimli, profesyonel mesleğine aşık yönetici ve çalışanlarımın başarısını öncelikle bir insan-tüketici olarak kutlarken, beslenmede sağlık, kalite, lezzet ve estetiği vazgeçilmez kabul eden tüm dostlarıma sağlık ve afiyetler.